אדם בפשיטת רגל

חדלות פירעון ושיקום כלכלי לבעל עסק שפשט את הרגל

במשרדי עורכי הדין השונים העוסקים בתחום, מכירים אינספור מקרים של חדלות פירעון ופשיטת רגל של אנשים פרטיים ובעלי עסקים כאחד. לעתים רבות אנשים נקלעים למצב כלכלי לא פשוט, כזה שהם פשוט אינם יכולים לצאת ממנו ואפילו לא לעמוד בהוצאות החודשיות עד אשר החובות ישולמו וירדו לאט לאט לאורך השנים. להיפך, החובות רק הולכים ומצטברים עד כדי מצב שבו לא ניתן לעמוד בהוצאות החודשיות, החובות רק הולכים וגדלים מדי חודש ונראה שאין אור בקצה המנהרה. מה כן ניתן לעשות? פונים אל עו"ד המומחה לענייני חדלות פירעון ומכריזים על פשיטת רגל, בית המשפט יבדוק את התיק ואם אכן יתגלה שהמצב הכלכלי נגרם כתוצאה מהתנהלות לקויה באופן תמים יכריז על העסק פושט רגל ומשם יתחיל הליך חדלות פירעון.

חדלות הפירעון של יריב

יריב נכנס אלינו למשרד לפני מספר שנים, דמעות בעיניו שאינן מסתדרות כל כך עם הלוק החסון שלו. הוא אב לשני ילדים, נשוי לאישה נהדרת אולם המצב הכלכלי אליו נכנסו כתוצאה מקריסת העסק גרם לכוויה לא קטנה בתוך המשפחה. על מנת להחזיר את החיוך לאישה ולמשפחה בכלל הוא החליט לקחת את עצמו בידיים, להכריז על פשיטת רגל, לשאת בעלויות לקופת הנושים והחזרי החובות ובמקביל לחזור לעבוד כשכיר. ליריב הייתה חנות בקניון. לאורך שנים היה ידוע על בניית קניון חדש בעיר, קניון חדש, גדול ומרשים יותר. העניין הוא שעם השלמת הבנייה שלו האוכלוסייה בעיר התחלקה בין שני הקניונים ושניהם סבלו מתנועה נמוכה יחסית. ההכנסות ירדו בחצי וירדו פעם נוספת בכל חודש שעבר עד כדי כך שנאלץ להתגלגל עם הלוואות כדי להחזיק את החנות בתקווה לקדם אותם. זה לא צלח והוא נכנס לחובות כל כך גדולים שלא יכול היה לעמוד בהוצאות. הוא הגיע אלינו וכמובן המלצנו באופן מדי להכריז על פשיטת רגל.

השיקום הכלכלי שלו – מה קרה הלאה?

יריב נכנס להליך של 4 שנים של חדלות פירעון. במהלך 4 השנים הללו הוא עבד כשכיר, חלק מהכסף העביר לקופת הנושים מה שהתחלק לאחר מכן בין הנושים להם הוא היה חייב כסף, כל אחד בהתאם ליחס החוב שלו לעומת האחרים. כולם קיבלו חלק מהחוב ובית המשפט נתן לו לבסוף הפטר מחלק מחובותיו מה שעזר לו תוך 4 שנים לעמוד על הרגליים מחדש, ללא חובות ולהרוויח את חייו מחדש מה שנקרא.

כיום יריב עובד כשכיר, חי בצורה פיננסית מושכלת ונכונה יותר, מחנך את ילדיו להתנהלות פיננסית נכונה יותר ומודה בכל יום על ההזדמנות השנייה שניתנה לו ועל מאות אלפי שקלים שנמחלו לו מחובותיו.

אם אתם עומדים בפני חדלות פירעון ורוצים להיוועץ במומחה בתחום, אני ממליצה לבקר באתר של עו״ד גלעד נרקיס בכתובת https://narkis-law.com/ לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות אשר עשוי לשנות את מהלך חייכם.

אהבתם? אל תתביישו לשתף 🙂
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.